FAQ

Poniżej zamieszczamy krótką listę, która pomoże Wam w przygotowaniu się przed pierwszą wizytą u fizjoterapeuty

  • WYNIKI – pamiętaj, aby zabrać ze sobą wyniki badań (także te na płycie CD), zalecenia lekarza, diagnozy, zdjęcia RTG itp. (jeśli takie posiadasz). Aby skutecznie Ci pomóc Twój fizjoterapeuta musi mieć jak najszerszy obraz dolegliwości, z którą się do niego zgłaszasz 
  • UBRANIE – ubierz się w coś wygodnego dla Ciebie. Mamy miejsce, w którym możesz się przebrać. Wygodny t-shirt, legginsy, dresy czy szorty niekrępujące ruchów pomogą Ci zapewnić swobodę podczas wykonywania ćwiczeń.
  • BIELIZNA - Bądź gotowy na to, że być może część terapii odbędziesz w bieliźnie. Niektóre etapy fizjoterapii wymagają np. masażu głębokiego mięśni lub fizjoterapeuta będzie chciał ocenić pracę mięśni obserwując Twoje ciało podczas badania.
  • POSIŁEK – Jeśli korzystasz z terapii wisceralnej najlepiej będzie jeśli zjesz najpóźniej godzinę przed terapią.
  • NAJWAŻNIEJSZE – Przede wszystkim zadbaj o swój komfort i dobre nastawienie.

Przede wszystkim jeśli postanowiliście przyjść do fizjoterapeuty, to już jesteście na dobrej drodze do wyleczenia bolesnego problemu lub dbacie o profilaktykę zdrowia – tym lepiej.
Wizyta u fizjoterapeuty najczęściej ma na celu pozbycie się bólu. Jeśli więc boicie się bardzo, że coś Was zaboli to metoda fizjoterapii zostanie dobrana tak, aby nie zwiększać bolesności, którą odczuwacie. Ćwiczenia są dobierane stopniowo, aby zwiększać zakres ruchu bez powodowania dodatkowych niedogodności. Dobra komunikacja z terapeutą jest kluczem do przeprowadzenia skutecznej rehabilitacji. Jeżeli podczas wykonywania masażu, ćwiczeń lub ruchu coś Cię zaboli – poinformuj o tym fizjoterapeutę, aby mógł prowadzić terapię w jak najbardziej komfortowych dla Ciebie warunkach.

Do niedawna gabinet przyjmował głównie osoby pełnoletnie, obecnie coraz więcej klientów korzysta u nas z osteopatii pediatrycznej. Na wizytę do osteopaty przyjmujemy od wieku niemowlęcego. Na fizjoterapię - po wyrażeniu zgody przez rodzica lub opiekuna prawnego - prowadzimy także fizjoterapię pacjentów w wieku nastoletnim. W wieku nastoletnim, czyli jakim? Młody pacjent musi rozumieć cel wizyty oraz potrafić wykonywać polecenia terapeuty. Naszym celem jest pomoc w pozbyciu się bólu lub w profilaktyce odpowiedniej postawy.

Obecnie w Malejka Fizjoterapia niemowlęta i małe dzieci przyjmujemy na wizyty do osteopatki. Osoby niepełnoletnie mogą jednak uczestniczyć w fizjoterapii jeśli rodzice lub opiekuni prawni wyrażą na to zgodę, a młody pacjent jest świadomy jaki jest cel wizyty i potrafi wykonać prawidłowo zadane przez terapeutę ćwiczenia (młodzież w wieku nastoletnim).

Na miejscu posiadamy terminal. Można płacić gotówką, kartą, blikiem lub telefonem.

Tak! Jeśli tylko takie posiadasz. Dobrze jeśli Twój fizjoterapeuta ma jak najszerszy i jak najbardziej szczegółowy wgląd w historię przypadłości, z którą się do niego zgłaszasz. Pomocne tu będą wszelkie wyniki badań (także te na płycie CD), zalecenia lekarza, diagnozy, zdjęcia RTG itp. (jeśli takie posiadasz). Jeżeli to jest początek Twojej drogi, nie przejmuje się, na miejscu terapeuta przeprowadzi odpowiednio szczegółowy wywiad.

Standardowa wizyta trwa ok. 50 minut.

To zależy.
W niektórych przypadkach wystarcza 1 wizyta i wykonywanie zaleconych ćwiczeń w domu.
Najczęściej pacjenci przychodzą od 2 do 5 razy. Są też przypadki różnych kontuzji i zwyrodnień, gdzie pracujemy z pacjentami długoterminowo. 
Wszystko zależy od przypadku, a także od determinacji i dyscypliny pacjentów. Jeśli zgodnie z zaleceniami fizjoterapeuty pacjenci wykonują ćwiczenia również w domu, z pewnością będzie potrzebna mniejsza ilość wizyt. 

 


Ciesz się życiem bez bólu