Zespół

Poznaj nasz zespół

Dawid Malejka
mgr fizjoterapii
założyciel i właściciel Malejka Fizjoterapia 

Od ponad 15 lat pomagam ludziom wracać do sprawności. Specjalizuję się w nowoczesnym leczeniu bólów kręgosłupa, pleców, karku oraz głowy. Zajmuję się także fizjoterapią i rehabilitacją po operacji kręgosłupa oraz terapią blizny po cięciu cesarskim. 
Do tej pory z sukcesem prowadziłem indywidualną praktykę, a od niedawna rozszerzyłem działalność i przyjmuję w nowym, dostosowanym do Twoich potrzeb miejscu. Towarzyszy mi młody, dynamiczny zespół, który tak jak ja, zrobi wszystko, aby pomóc Ci pozbyć się bólu i przywrócić do zdrowia. 
Podczas terapii stosuję sprawdzone nowoczesne metody fizjoterapii takie jak: metoda McKenzie, terapia manualna, ćwiczenia stabilizacyjne (Core Stability).
Często podczas ćwiczeń pacjent wspomaga się gumami, piłkami, rollerami i innymi dobrze znanymi i powszechnie dostępnymi przyrządami do ćwiczeń. 
Terapię manualną wspomagam także takimi zabiegami jak suche igłowanie czy kinesiotaping.

 


 

 

Małgorzata Bodek
mgr fizjoterapii 

Szczególnym obszarem moich zainteresowań jest osteopatia, która jest holistycznym podejściem do  pacjenta. Dzięki przyjęciu tej perspektywy mogę skutecznie pomagać osobom zmagającym się z długotrwałym bólem, u których dotychczasowe terapie dawały tylko chwilową ulgę. Nie szukaj choroby, poszukaj zdrowia.
Specjalizuję się w leczeniu bólów kręgosłupa, bólów głowy, problemów z układem pokarmowym (zgaga, refluks, wzdęcia, zaparcia itp.). Pomogę Ci również jeżeli masz świeży uraz stawu skokowego czy kolanowego. 
W mojej pracy wykorzystuję osteopatyczne podejście do leczenia pacjenta. Terapię poprzedzam szczegółowym wywiadem w celu odnalezienia nie objawów, a PRZYCZYN Twoich dolegliwości. W terapii wykorzystuję także manipulacje nerwowo-mięśniowe, pinopresurę, kinesiotaping oraz terapię czaszkowo-krzyżową. Udzielę Ci również wskazówek co robić by przyspieszyć procesy regeneracji.

 

 

 

Szymon Piński
mgr fizjoterapii 

Od ponad 7 lat pomagam pacjentom z bólami kręgosłupa oraz stawów: kolanowy, barkowy… Często pracuję z pacjentami u których silny ból pojawił się gwałtownie utrudniając im wykonywanie prostych, codziennych czynności t.j. ubieranie się, zakładanie butów,  obracanie się w łóżku czy kichanie. Równie dużą grupą są pacjenci z przewlekłymi bólami kręgosłupa czy nawracającą rwą barkową lub kulszową, na którą leki przeciwbólowe już nie pomagają. Na szczęście, w tych wydawałoby się dramatycznych przypadkach, bardzo często sytuację ratuje fizjoterapia! 
W swojej pracy stosuję najnowsze metody terapeutyczne, aby móc jak najszybciej przynieść ulgę w bólu. Niezwykle pomocna jest tu terapia manualna, masaż tkanek głębokich, neurodynamika, pinopresura, a także suche igłowanie.
Podczas terapii dbam o dobrą współpracę i komunikację z pacjentem, gdyż bardzo często jest ona kluczem do szybszego powrotu do zdrowia, a także redukcji lub ustąpienia bólu.

 

 

 

Lidia Brzustewicz
Technik masażysta

Szczególnym obszarem moich zainteresowań jest masaż leczniczy, dlatego chętnie podjęłam się pracy w gabinecie fizjoterapeutycznym. Poza wykształceniem technicznym jako masażystka ukończyłam także kursy terapii punktów spustowych, kinesiotapingu, masażu tkanek głębokich oraz terapii blizn. Dodatkowo, by zadbać o odpowiedni nastrój, odbyłam szkolenie I stopnia z aromaterapii. Pacjent może więc być spokojny – jest we właściwych rękach. 
Masaż cieszy się największą popularnością wśród osób o przewlekłych bólach grzbietu, wśród osób narażonych na duży stres lub przemęczenie. Nic dziwnego, gdyż masaż jest pewnego rodzaju metodą prewencji przed poważniejszymi urazami jak i sposobem na relaks i odpoczynek. 
W mojej pracy łączę różne techniki masażu, których nauczyłam się zarówno w szkole jak i na kursach. Dbam o miłą muzykę w tle i dobry nastrój pacjenta w trakcie masażu. Lubię wchodzić w interakcję z pacjentem podczas masażu rozmawiając z nim o wszystkim i o niczym, jeśli tylko ma taką potrzebę. 
Najbardziej satysfakcjonujący moment w mojej pracy to ten, gdy pacjent po zakończonym masażu zrelaksowany głęboko wzdycha i mówi: „ Żałuję, że nie mogę tu dłużej u Pani zostać”.

 

 

 


Ciesz się życiem bez bólu