Zespół

Poznaj nasz zespół

Dawid Malejka
mgr fizjoterapii
założyciel i właściciel Malejka Fizjoterapia 

Od ponad 15 lat pomagam ludziom wracać do sprawności. Specjalizuję się w nowoczesnym leczeniu bólów kręgosłupa, pleców, karku oraz głowy. Zajmuję się także fizjoterapią i rehabilitacją po operacji kręgosłupa oraz terapią blizny po cięciu cesarskim. 
Do tej pory z sukcesem prowadziłem indywidualną praktykę, a od niedawna rozszerzyłem działalność i przyjmuję w nowym, dostosowanym do Twoich potrzeb miejscu. Towarzyszy mi młody, dynamiczny zespół, który tak jak ja, zrobi wszystko, aby pomóc Ci pozbyć się bólu i przywrócić do zdrowia. 
Podczas terapii stosuję sprawdzone nowoczesne metody fizjoterapii takie jak: metoda McKenzie, terapia manualna, ćwiczenia stabilizacyjne (Core Stability).
Często podczas ćwiczeń pacjent wspomaga się gumami, piłkami, rollerami i innymi dobrze znanymi i powszechnie dostępnymi przyrządami do ćwiczeń. 
Terapię manualną wspomagam także takimi zabiegami jak suche igłowanie czy kinesiotaping.

 

 

 

Małgorzata Bodek D.O.
mgr fizjoterapii 

Szczególnym obszarem moich zainteresowań jest osteopatia, która jest holistycznym podejściem do  pacjenta. Dzięki przyjęciu tej perspektywy mogę skutecznie pomagać osobom zmagającym się z długotrwałym bólem, u których dotychczasowe terapie dawały tylko chwilową ulgę. Nie szukaj choroby, poszukaj zdrowia.
Specjalizuję się w leczeniu bólów kręgosłupa, bólów głowy, problemów z układem pokarmowym (zgaga, refluks, wzdęcia, zaparcia itp.). Pomogę Ci również jeżeli masz świeży uraz stawu skokowego czy kolanowego. 
W mojej pracy wykorzystuję osteopatyczne podejście do leczenia pacjenta. Terapię poprzedzam szczegółowym wywiadem w celu odnalezienia nie objawów, a PRZYCZYN Twoich dolegliwości. W terapii wykorzystuję także manipulacje nerwowo-mięśniowe, pinopresurę, kinesiotaping oraz terapię czaszkowo-krzyżową. Udzielę Ci również wskazówek co robić by przyspieszyć procesy regeneracji.

 

 

Piotr Sobociński
mgr fizjoterapii
technik masażysta

Od wielu lat buduję swoje doświadczenie zawodowe pracując z pacjentami z zaburzeniami neurologicznymi w szpitalu oraz z dysfunkcjami narządu ruchu w pracy gabinetowej, w szczególności z bólami kręgosłupa.

Praca z pacjentem jest dla mnie przedewszystkim  współpracą, dlatego staram się, aby każda osoba po wyjściu z gabinetu rozumiała z czego wynika jej problem, by w ten sposób wspólnie wypracować długotrwały efekt zdrowotny. Oswajam swoich pacjentów z regularną aktywnością dzięki której mogą osiągnąć funkcjonalne oraz sprawne ciało.

W swojej praktyce stosuję poznaną na licznych kursach wiedzę z zakresu terapii manualnej, masażu tkanek głębokich, pinoterapii (zgodnej z koncepcją FRSc) czy Kinesiotapingu.


 

Lidia Brzustewicz
technik masażysta

Szczególnym obszarem moich zainteresowań jest masaż leczniczy, dlatego chętnie podjęłam się pracy w gabinecie fizjoterapeutycznym. Poza wykształceniem technicznym jako masażystka ukończyłam także kursy terapii punktów spustowych, kinesiotapingu, masażu tkanek głębokich oraz terapii blizn. Dodatkowo, by zadbać o odpowiedni nastrój, odbyłam szkolenie I stopnia z aromaterapii. Pacjent może więc być spokojny – jest we właściwych rękach. 
Masaż cieszy się największą popularnością wśród osób o przewlekłych bólach grzbietu, wśród osób narażonych na duży stres lub przemęczenie. Nic dziwnego, gdyż masaż jest pewnego rodzaju metodą prewencji przed poważniejszymi urazami jak i sposobem na relaks i odpoczynek. 
W mojej pracy łączę różne techniki masażu, których nauczyłam się zarówno w szkole jak i na kursach. Dbam o miłą muzykę w tle i dobry nastrój pacjenta w trakcie masażu. Lubię wchodzić w interakcję z pacjentem podczas masażu rozmawiając z nim o wszystkim i o niczym, jeśli tylko ma taką potrzebę. 
Najbardziej satysfakcjonujący moment w mojej pracy to ten, gdy pacjent po zakończonym masażu zrelaksowany głęboko wzdycha i mówi: „Żałuję, że nie mogę tu dłużej u Pani zostać”.

 

 

 


Ciesz się życiem bez bólu